Sahtlite ja uste käepidemed ning nupud: tüübid ja kasutusvõimalused

Sahtlite käepidemed ja nupud on elemendid, mis on vastavalt sisustustrendidele tulnud ja läinud. Tegemist on dekoratiivsete elementidega, millega saab mööblile lisada isikupära.

Turul on suur valik erinevaid nuppude ja käepidemete tüüpe, mis aitavad erinevaid mööbliprojekte ellu viia just nii nagu soovitud

Nupud ja käepidemed — mis neil vahet?

Enne detailidesse minekut võtame üksipulgi lahti, mis on nuppude ja käepidemete peamised erinevused. Käepidemed on tavaliselt pikad kahest kohast kinnitatud osad, mida saab ukse või sahtli avamiseks sõrmedega tõmmata. Tavaliselt on need tehtud terasest või alumiiniumist ning neid kasutatakse peamiselt vannitoa, köögi, elu- ja söögitoa mööblil.

Nuppudel on üks kinnituspunkt ning neid saab avada vaid kahe sõrmega. Neid kasutatakse peamiselt magamistubades ja kummutitel. Nuppe valmistatakse kõikvõimalikest materjalidest erineva kuju, suuruse ja viimistlusega.

Erinevat laadi uksenupud

Uksenupud on suurepärane võimalus, et ükskõik millise ukse välimust täiustada ning just valitud asukohast lähtudes nende funktsionaalsust suurendada. Ka uksenuppudel on lai valik, mille hulgast iga projekti jaoks see õige leida. Uksenuppude paigaldus on väga lihtne ning kiire üksnes mõne tööriistaga.

  • Nupplukk: suurepärane valik ühistesse ruumidesse, sest neil puudub sisemine mehhanism
  • Lukustatav nupplukk: ideaalsed välisustele, sest on lukustatav võtmega
  • Uksenupp: sobivad ukse avamiseks, aga neid ei saa keerata, samuti puuduvad sisemised mehhanismid
  • Sulguriga uksenupp: ideaalsed ruumidele, kus soovitakse privaatsust, näiteks vanni- või magamistoad

Uksenuppe valmistatakse paljudest materjalidest ning parim variant sõltub sellest, kus ja milleks neid kasutatakse. Neid võib teha näiteks alumiiniumist, plastikust, tinast, pronksist, metallist, keraamikast või puidust — sobiva variandi leiab igale sisekujundusele ning funktsioonile. Näiteks niiskesse vannituppa soovitame läbipaistvat Helsinki uksenuppu.

Millised sahtlinupud või -käepidemed valida?

Sahtlinupud ja -käepidemed on taas hea võimalus anda mööblile isikupärane välimus ja muuta avamine mugavaks.

Käepidemeid on kahte tüüpi – varjatud ning nähtavad käepidemed.

Nähtavad käepidemed kinnitatakse sahtli esipaneelile.

Varjatud käepidemeid – nagu nimigi ütleb – nähtavale ei jäeta. Nende hulka kuuluvad süviskäepidemed, sõrmega tõmmatavad ning puutetundlikud käepidemed.

Mööbli, kappide ja sahtlite käepidemeid on reeglina väga lihtne paigaldada ning olemasoleva vahetamiseks on vaja vaid ristpea kruvikeerajat. Esimest korda käepideme paigaldamiseks läheb vaja ka puuri.

Sarnaselt uksenuppudega on ka sahtlinupud ja -käepidemed saadaval laias materjalivalikus. Käepidemete materjal sõltub taas ruumist ning funktsioonist. Kõige levinumad on metallist, alumiiniumist, roostevabast terasest, dekoreeritud portselanist, plastikust või metakrülaadist käepidemed.

Parima valiku erinevaid nuppe ja käepidemeid leiate meie kodulehelt. Muutke oma kapid, mööbel ning sahtlid ühteaegu mugavaks, praktiliseks ning viimistletuks.

Tutvuge meie toodetega lähemalt

Käepidemete täieliku valikuga saate tutvuda siin!

Emuca

Käepidemed

Emuca

Käepidemed 2020